phone ۶۶۹۳۹۶۰۶ mail sales@sck-co.com en fa

aparat bazar insta telgram

بهترین رنگ برای سن کودک شما چیست؟

اتاق کودک: رنگ یکی از مهم ترین ویژگی های دنیای اطراف ما است. درک رنگ برای نوزاد ها و کودکان یک امر ضروری در فرآیند یادگیری و رشد آن ها است. بنابراین در طراحی فضاهای کودکان، رنگ یکی از مهم ترین عناصری است که باید به آن توجه شود. رنگ نه تنها در زیبایی کلی یک فضا نقش مهمی دارد، بلکه بر خلق و خوی فرد، احساس خوب داشتن، بهره وری، یادگیری و رفتار نیز تأثیر می گذارد.

تشخیص رنگ می تواند کودکان را به ابزارهای ضروری یادگیری در زندگی مجهز کند. برای مثال تشخیص رنگ در ریاضیات برای دسته بندی، مرتب سازی، مقایسه و سازمان دهی استفاده می شود. علاوه بر این، کودکان با یادگیری تشخیص رنگ ها و استفاده از رنگ به عنوان ابزار زبان برای توصیف اشیا، توانایی شان برای برقراری ارتباط مؤثر افزایش و رشد می یابد.

با آموزش کودکان خود درباره ی رنگ، شما به آن ها در استفاده از رنگ به عنوان یک شیوه ی بیان خلاقانه در تمام جنبه های زندگی شان کمک می کنید. در رأس آن کودکان از رنگ ها به عنوان نشانه ای بصری برای تشخیص خطر (رنگ قرمز) و تمایز گرمی از سردی استفاده می کنند. اما نقش رنگ ها در رشد فرزندان شما به همین جا ختم نمی شود.

در این مطلب راه حل هایی به شما ارائه می دهیم که می توانید با خیال راحت از رنگ ها در فضاهای داخلی کودکان تان نه تنها برای خلق فضایی زیبا بلکه برای کمک به رشد و پرورش کودک استفاده کنید.

Capture2

ترکیب رنگی مناسب برای کودکان ۰ تا ۳ ماهه

پژوهش ها نشان داده اند که نوزاد در ماه های اول زندگی فقط می تواند سایه هایی از رنگ سیاه، خاکستری و سفید را ببیند. به این دلیل یک تم تک رنگ پر شده از اشکال و الگو های متضاد، نوزاد تازه متولد شده را به بهترین شکل بر می انگیزاند.

کنتراست شدید بصری سیاه و سفید در یک اتاق نوزاد تک رنگ و استفاده از این دو رنگ در اشکال و الگو های مختلف (مانند تصویر) قوی ترین سیگنال های بصری را به مغز نوزاد می فرستد. سیگنال های قوی تر به معنای رشد بیشتر مغز و پیشرفت بصری سریع تر است.

در نتیجه فضای تک رنگ برای ماه های اولیه ی تولد یک محیط محرک بصری ایجاد می کند که بازه ی توجه و کنجکاوی نوزاد را وسعت می بخشد و در عین حال حافظه و رشد سیستم عصبی را بهبود می دهد.

نکته: برای دست یابی به چنین ظاهری بدون استفاده از کاغذ دیواری، می توانید لوازم خواب و قالیچه ها را از الگوهای متضاد سیاه و سفید انتخاب کنید.

3

موضوعی که بیان شد در این اتاق نوزاد با رنگ های خاکستری، سیاه و سفید به دست آمده است. نقاشی دیواری زیبا در کنار پرده ی زیگ زاگی منبعی فوق العاده برای برانگیختن نگاه نوزاد تازه متولد شده هستند. حضور رنگ زرد کدر در نقاشی دیواری و قالیچه شروع مناسبی برای معرفی رنگ های بیشتر جهت رشد دید کودک است.

4

ترکیب رنگی مناسب برای اتاق کودکان ۳ تا ۶ ماهه

با ادامه ی روند رشد نوزاد، افزایش رنگ ها در اتاق او نقشی مهم در رشدش ایفا می کنند. محققان می گویند اکثر نوزادان در سه ماهگی قادر به دیدن رنگ هستند که در این میان رنگ های اصلی روشن در تحریک مغز آن ها ارجحیت دارند. نکته ی جالب درباره ی آغاز با پایه رنگ تک رنگ این است که شما تقریبا می توانید هر رنگی را به دکوراسیون اتاق کودک خود اضافه و آن را کامل کنید.

حضور رنگ های صورتی و زرد در این فضا مثالی کامل از آوردن تدریجی رنگ های اصلی به اتاق نوزاد است. شما می توانید از طریق عناصر دکوراسیونی مانند آباژور ها، کوسن ها و پتو ها این رنگ ها را به فضا بیاورید.

در حالی که سقف رنگ شده ی راه راه این اتاق بسیار زیبا و اثربخش است، اما شاید ایجاد آن زمان بر و در هنگام تغییر دکوراسیون، پوشاندن آن مشکل باشد. یک راه ساده ی جایگزین برای دست یابی به چنین اثری، استفاده از استیکر در سقف به جای دیوار ها است. پیش از این شما را با ایده های خلاقانه برای سقف اتاق خواب کودک آشنا کرده ایم. با بزرگ شدن نوزاد و نگاه کمتر او به سقف، شما می توانید به راحتی استیکر ها را به دیوار انتقال دهید.

5

ترکیب رنگی مناسب برای کودکان ۶ تا ۱۲ ماهه

در ۶ تا ۸ ماهگی دید رنگ نوزاد به خوبی رشد یافته است.  در این دوران شما می توانید تم رنگی متفاوتی را در اتاق نوزاد خود به کار ببرید. این انتقال می تواند به تدریج با جایگزینی ساده ی یک اثر هنری دیواری، اسباب بازی ها و کتاب ها به دست آید. نیازی به تغییر همه چیز نیست، شما به راحتی می توانید با استفاده از اسباب بازی ها و کتاب های موجود کودک تان به عنوان اشیای تأثیرگذار دکوراسیون، به اتاق او رنگ اضافه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر امتیازترین محصولات

444آخرین اخبار سنا

666مقالات سنا